0
Votes

Robinson Tradition Continues

photo

On Tuesday afternoon, June 9, Robinson Secondary School held a ceremony to recognize its 44 senior student-athletes.

On Tuesday afternoon, June 9, Robinson Secondary School held a ceremony to recognize its 44 senior student-athletes who’ve decided to continue their careers at the collegiate level. Parents were invited, each coach took turns introducing his or her players and everything was finishing off with some chocolate cake.

Those honored included:

Kevin Bell (Dayton) -- Football

Joey Esposito (Davidson) -- Football

Wynton Fox (Robert Morris) -- Football

Ryan Holder (Georgetown) -- Football

Alex Murray (Salisbury) -- Football

Tim Meier (West Point) -- Football

Jordan Stanton (James Madison) -- Football

Sam Barber (Maryland) -- Lacrosse

Tory Barron (Connecticut) -- Lacrosse

Megan Dunleavy (Virginia) -- Lacrosse

Sarah Moody (Villanova) -- Lacrosse

Mike Del Buono (Lynchburg) -- Baseball

Mike Kenah (Lynchburg) -- Baseball

Brandon Kuter (George Mason) -- Baseball

Chris McCloud (Catholic) -- Baseball

Stephen Boettke (Lynchburg) -- Basketball

LeighAnne Baxter (Richmond) -- Soccer

Katelyn Priftis (Catholic) -- Basketball

Amanda Kendall (Louisiana State) -- Swim and Dive

Madison Rupp (Texas Christian) -- Swim and Dive

Geoff Bobsin (East Carolina) -- Swim and Dive

Joe Zanellato (Penn State) -- Swim and Dive

Robbie Munch (UNC Wilmington) -- Swim and Dive

Daniel McGuire (Mary Washington) -- Swim and Dive

Bailey Banks (Radford) -- Volleyball

Candice Tussing (Franklin Marshall) -- Volleyball

Connor Alexander (Randolph Macon) -- Soccer

Adriel Gaeta (Christopher Newport) -- Soccer

George Vanegas (Montgomery) -- Soccer

Rory Molleda (Guilford) -- Soccer

Marcus Hathaway (George Mason) -- Wrestling

Sands Smith (Merchant Marine) -- Wrestling

Kelly Kavanaugh (Virginia Tech) -- Track/Cross Country

Jared Berman (Virginia Tech) -- Track/Cross Country

Eric Flanagan (College of Pa. Technology) -- Track/Cross Country

Fabian Bailey (South Florida) -- Track/Cross Country

Stephanie Bray (Holy Cross) -- Track/Cross Country

Lauren Kelliher (Emory-Henry) -- Athletic Training

Amber Walter (George Mason) -- Athletic Training

Stephen Hardy (James Madison) -- Tennis

Sam Coster (George Mason) -- Tennis

Daniel McNulty (Jacksonville) -- Lacrosse

Paul Moline (Lynchburg) -- Lacrosse

Porter Lloyd (Lynchburg) -- Lacrosse